Öğretim Elemanı Faaliyetleri

Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Söylev- Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Aile ve Toplum Hizmetleri Merkezinin (DPÜ ATHUM) eş güdümünde başlayan ve ‘Bilge Anneler Üniversiteyle Buluşuyor’ adıyla ikinci kez düzenlenen Anne Üniversitesi projesine fakültemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Söylev katkı sunmuştur.

 

Dr. Öğr. Üyesi Ümit Aktı-Din Eğitimi Alanı Aile Hayatı Kurs Programı

Dr. Öğr. Üyesi Ümit Aktı, Dumlupınar Kaymakamlığının “Mutlu Bireyler Huzurlu Aileler” projesi kapsamında Dumlupınar İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Din Eğitimi Alanı Aile Hayatı Kurs Programı” çerçevesinde; “Kur’an’da Aile ile İlgili Örnek Ayetler ve Aileler, Peygamberimizin Aile Hayatından Örnekler, Evlilik ve Aile Hayatı” konularında sunumlarını gerçekleştirmiştir.

 

Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak

Kütahya İl Müftülüğü ile işbirliği hâlinde Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Konferans Salonu’nda halka açık “Dijital Dünyada Değerleriyle Aile Olmak” başlıklı panel gerçekleştirilmiştir.

 

Doç. Dr. Ergin Ögcem- Aliya İzzet BEGOVİÇ’i Anma Programı

Doç. Dr. Ergin Ögcem, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi Genç Diyanet Kulübü ile Kütahya İl Müftülüğü birlikteliği ile vefatının 19. yılında “Aliya İzzet BEGOVİÇ’i Anma Programı”na konuşmacı olarak katılmıştır.

 

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş-İslam İktisadı Seminerleri

Rüstem Paşa Medresesi’nde Ekim-Kasım-Aralık aylarında Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş moderatörlüğünde “İslam İktisadı Seminerleri” kapsamında dört ayrı seminer gerçekleştirilmiştir.

Peut être une image de une personne ou plus et texte                         Peut être une image de 2 personnes et texte

Fıkıh Literatüründe Faiz                         DPÜ İslami İlimler Fakültesi (@dpuislamilimler) / Twitter

 

Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Sevinç- Doktora Sunumu

Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Sevinç, Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Merkezi’nin Doktora Sunum Seminerleri kapsamında doktora tezini sunmuştur.

 

Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Sevinç- “Müslümanın Bir Günü”

Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye Sevinç, üniversite öğrencilerine “Müslümanın Bir Günü” konulu seminer vermiştir.

 

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Tatlı- “Hemdem Buluşmaları” 

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Tatlı “Hemdem Buluşmaları” kapsamında üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek sohbet etmiş ve öğrencilerin hadis alanında merak ettiği soruları yanıtlamıştır.

 

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş- Bursa’da İlim ve Ulema

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş Bursa’da Şadrıvanlı Han Eğitim Akademisi’nde “Bursa’da İlim ve Ulema” başlıklı konuşma yapmıştır.

Image

 

Prof. Dr. Şadi Eren- Beziüzzaman Said Nursi Konferansları

Prof. Dr. Şadi Eren, 15 Aralık 2022’de Iğdır’da Karaağaç Kampüsü’nde “Hayat, Fıkıh İlişkisi Beziüzzaman Said Nursi Örneği” isimli konferans, 16 Aralık 2022’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi’nde “Beziüzzaman Said Nursi’den Fıkhi Tespitler” isimli konferans vermiştir.

                         whatsapp-image-2022-12-07-at-15-02-18.jpeg

 

 

AYP Kapsamında Hediye Takdimi

İSAM’ın Araştırmacı Yetiştirme Projesi (AYP) kapsamında doktorasını tamamlayan araştırmacıların doktora tez sunumlarını gerçekleştirdikleri 26 Kasım 2022 tarihli programda Araştırmacı Yetiştirme Projesi’nin başarıyla tamamlayan fakültemiz Tefsir Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üye. Sümeyye Sevinç’e doktora hediyesi takdim edildi.

 

Manevi Danışmanlık Çalıştayı

Üniversitemiz ve Kütahya İl Müftülüğü işbirliğinde merkezi ve ilçelerde görev yapan Manevi Danışmanlık ve Rehberlik hizmetlerinde çalışan din görevlilerinin katılımı ile 1 günlük çalıştay yapıldı. Diyanet Gençlik Merkezleri, TDV Öğrenci Yurtları, KYK Öğrenci Yurtları ve GSB Gençlik Merkezlerinde görev yapan Manevi Danışmanlar ve il merkezinde görev yapan vaizlerin katıldığı çalıştay verimli geçti. Dört oturum olarak gerçekleşen programların 1. oturumunda fakültemiz İslam Felsefesi Anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ömer Faruk ERDOĞAN tarafından ‘İslamı Anlamda Genç Bakış’; 2. oturumunda fakültemiz Din Psikolojisi Bilim dalı öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk SÖYLEV tarafından ‘Gençlik Psikolojisi’; 3. ve 4. oturumlarında ise Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bünyamin HAN tarafından ‘Manevi Danışmanlık ve Rehberlikte Etkili İetişim Teknikleri ve Uygulamaları’ konuları ele alındı. Boşanmış aile çocukları, çeşitli kişilik bozuklukları olan, şiddete uğramış yahut madde bağımlılığı olan, yakını vefat etmiş olan kişiler gibi farklı danışan profillerine yönelik nasıl danışmanlık yapılabileceği yönünde katılımcılar ekip çalışması yaparak strateji geliştirdiler. Bu sayede danışan kişiyi tanıma, bilgi toplama, problemin tespiti ve gerektiğinde farklı alanda uzman desteği alma konularında personelin teknik bilgi ve becerisinin gelişmesine katkı sağlanmıştır.

Verimli geçen çalıştay programına katılan personel ve Eğitimci Öğretim Üyeleri memnuniyetlerini ifade ettiler.

 

Dekan Yardımcısı Ateş‘e, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi‘nden Plaket

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi ve IFCap Building iş birliğinde düzenlenen Katılım Genç Gelişim Programı’nda eğitimci olarak yer alan Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ATEŞ’e, Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan tarafından plaket takdim edildi. 

Katılım Genç Gelişim Programı’nda eğitim veren akademisyenlerden biri olan Fakültemiz Dekan Yardımcısı ve İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ATEŞ, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Katılım Genç Gelişim Programı Proje Ödül Töreni”ne katıldı. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, Ziraat Katılım ve IFCap Building iş birliğinde düzenlenen törende, KGG programı kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilirken proje kapsamında eğitim veren akademisyenlere de Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan tarafından plaket verildi. 

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan Katılım Genç Gelişim programının amacının; yeni mezun olanlara, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine katılım finans alanını tanıtmak ve onların kariyer hedeflerinin içerisine bu alanı da koymalarının önemli olduğunu vurguladı. Kurumlar açısından katılım finans alanındaki potansiyel insan kaynağı havuzunu ne kadar genişletebilirsek, ilgili kurumların da bu minvalde daha anlamlı seçimler yapabileceklerini düşündüğünü kaydeden Aşan, “Bir diğer önemli hususta Finans Ofisimizin kuruluşunun ilk aylarında karar verdiğimiz, Türkiye’de şimdiye kadar yapılmış en geniş katılımlı anket olan “Türkiye Hanehalkı Finansal Algı ve Tutum Araştırması”nı gerçekleştirdik. 15 bin katılımcıyla finansal davranış üzerine yaptığımız bu anketin bir kısmını da katılım finans alanına ayırmıştık.” dedi. Anket sonucunda katılım finans alanının; dini hassasiyetleri yüksek belli bir kesimin kaynaklarını kendi içerisinde dolaştırdığı bir alan olarak gözlemlediklerini dile getiren Aşan, şöyle konuştu:

“Biliyoruz ki katılım finans çok daha geniş bir alan. Katılım finans kapsamına ve ulaşmaya çalıştığı hedefe baktığınızda bu algının çok daha ötesinde bir potansiyele sahip. Elbette bu alanın çıkış noktasına dair bir tereddüdümüz yok. Katılım finans, geleceğin dünyası için de bundan öncesi için de çok önemli bir mesajı içeriyor. Finans sistemi, insanların refahını artırmak üzere, üretimde kullanılmak için gerekli olan finansal kaynakların sağlandığı, verimli üretim alanlarına kanalize edildiği ve dağıtıldığı bir sistemdir.”

Katılım Genç Gelişim Nedir?

Katılım Genç Gelişim, özel bir Yetenek ve Sertifikasyon Programı olarak Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi hamiliğinde genç yeteneklere alanında uzman eğitmenlerle hem yerel hem de uluslararası dinamiklere uygun nitelikli içerikler aktarılan bir sertifika programıdır. Eğitimler hafta sonları tamamen online, günde 5 saat ve her bir sertifika programı 40 saat olarak gerçekleştirilmektedir. Katılım Genç Gelişim, İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında Katılım Finans sektöründe insan kaynağı potansiyelini artıracak Yetenek geliştirme ve sertifikasyon süreçleri ile nitelikli ve Global rekabete açık yeni yetenekler kazandırmayı amaçlamaktadır.

 

 

 Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş- İslamî Finansın Temel Sözleşmeleri

Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş 14 Mayıs-5 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Katılım Genç Gelişim programının birinci aşaması için eğitimci olarak davet edilmiş ve “İslamî Finansın Temel Sözleşmeleri” adlı semineri sunmuştur.

DPÜHaber - Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Ateş'e Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisinden  Plaket

 

Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Söylev- Yurt Dışı Din Hizmeti Seminerleri

 

Tecvid Tarihi ve Mushaf İmlası

Fakültemiz öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üye. Alaaddin Salihoğlu hocamız tarafından 18-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında Kosova Priştine Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrnecilerine yönelik "Tecvid Tarihi" ve "Mushaf İmlası" alanlarında kurslar verildi. 

 

Prof. Dr. Ali Çelik’ten Peygamberimizin Ramazan Hayatı Değerlendirmesi

Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik, TRT World tarafından yapılan ’Peygamberimizin Ramazan Hayatı’ konulu söyleşi ve değerlendirme yayınladı.

Prof. Dr. Ali Çelik Peygamberimizin Ramazan Hayatı konulu söyleşi ve değerlendirme yayınladı.

İslami İlimler Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Ali Çelik, TRT World tarafından yapılan 'Peygamberimizin Ramazan Hayatı' konulu söyleşi ve değerlendirmede bulundu.

Prof. Dr. Ali Çelik'in Peygamberimizin Ramazan Hayatı konulu söyleşi ve değerlendirmesine ulaşmak için tıklayınız.

 

İletişim ve Çeviri Çalıştayı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca “Çeviride Söylem Birliği ve Ortak Dilin İnşası” temasıyla “İletişim ve Çeviri Çalıştayı”na Fakültemizden Dumlupınar Üniversitesini temsilen Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Emin YAĞCI katıldı.

“Türkiye markasını güçlendirmek” vizyonu ve “devletimizin tüm kurumlarını kapsayıcı, ortak dil anlayışını merkezine alan, ulusal ve uluslararası düzeyde bütüncül bir iletişim stratejisi oluşturmak” gayesiyle 15 Aralık 2021 Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının konferans salonunda farklı Üniversitelerden akademisyenler, Dışişleri Bakanlığı, Türk Dil Kurumu, Avrupa Birliği Başkanlığı, TİKA, Anadolu Ajansı ve TRT'den konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay, İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açılış konuşmasıyla dört oturum halinde gerçekleştirildi.

"Söylem Birliği ve Terim Çalışmaları" ile "Kamu Kurumlarında Çeviri ve Terminoloji Çalışmaları" temalı oturumlarda, terim türetmede çevirinin rolü, söylemin anlam, algı ve yorum yönünden değerlendirilmesi konuları ele alınmış, söylem ve terim birliği çalışmaları kapsamında, İletişim Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "Kamu Terim Bankası" projesinin önemine değinilmiş, çeviri ve terminoloji çalışmaları ve ortak terim veri tabanlarının kullanılması konuları işlenmiştir.

Kamu hizmetlerine erişim bağlamında kamu kurumlarında çevirmen istihdamı ve sürdürülebilirlik, "Medya ve Basın Çevirisi" temalı oturumda ise basın ve medya çevirisi disiplini ele alındı. TRT ve Anadolu Ajansı temsilcileri, gündemin yabancı kaynaklardan takibi ve çeviri sürecine ilişkin tecrübelerini paylaştı. Çevirinin yeni medya okuryazarlığı odağında da değerlendirileceği oturumda, İletişim Başkanlığı uhdesindeki, Türkiye ve dünya basınında yer alan Türkiye ile ilgili haberlerin gerçek zamanlı izlenerek arşivlenmesine imkân sunan Devlet Enformasyon Sistemi hakkında bilgi verilerek, bu bağlamda basın çevirisi konusu ele alındı.

Çalıştayın son oturumu ise "Siyaset Dili ve Diplomatik Metin Çevirisi" temasını içerdi. Türkiye'nin tezlerinin, ulusal ve uluslararası kamuoyuna anlatılmasında önemli rol üstlenen kurumlarda çevirmenlerin görev ve sorumluluklarına yer verilen oturumda, siyaset ve diplomasi metinleri çevirisi eğitimi de değerlendirildi.

Kapanış oturumunda, Türk Dil Kurumu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Feyzi Ersoy, "Türkçenin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri" başlıklı bir konuşma yaptı. 

 

Milel ve Nihal: Eğitim, Kültür ve Düşünce Platformu

Fakültemiz Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Dinler Tarihi Anabilim Dalı Öğr. Üye. Doç. Dr. Ahmet Türkan'ın Kudüs'ün Katolik Hıristiyanlık açısından önemini tarihsel arka plan ve güncel durum üzerinden ele aldığı yazısı "Milel ve Nihal: Eğitim, Kültür ve Düşünce Platformu"nun internet sitesinde yayınlandı. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

 

Turkey-Vatican Relations from the Ottomans to the Republic

DPÜ İlahiyat Fakültesi Dinler Tarihi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet TÜRKAN'ın  "Turkey-Vatican Relations from the Ottomans to the Republic" isimli makalesi "International Journal of Humanities and Social Science" isimli uluslararası hakemli dergide  yayımlandı. Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'nin Vatikan ve Katoliklerle olan ilişkilerini Osmanlı ve Cumhuriyet arşivleri çerçevesinde ele alması bakımından özgün bir çalışma olan makalesinden dolayı hocamızı tebrik eder, çalışmalarının devamını dileriz....

MAKALEYE ULAŞMAK İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ.

https://www.academia.edu/12794567/Turkey-Vatican_Relations_from_the_Ottomans_to_the_Republic

 

“Yunus Emre Medeniyeti“ Paneline Prof. Dr. Ali Çelik Hocamız Bir Bildiriyle Katıldı

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜDAM) yürütücülüğünde ve Eskişehir Valiliği, Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Yunus Emre Araştırma Merkezi’nin ortaklığında “Yunus Emre Medeniyeti” panelinde dekanımız Prof. Dr. Ali Çelik Hocamız "Yunus Emre’nin Şiirlerinde İman, İbadet ve Ahlâk" adlı tebliğlerini sundu. Tebliğine “Yunus Emre medeniyeti, tevhid medeniyetidir.” sözüyle başlayan Prof. Dr. Ali Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu panelde başlığından da anlaşılacağı üzere [Yunus Emre medeniyeti], Yunus Emre’nin şiirlerinden hareketle, Yunus Emre’yi, onun gönül dünyasını, verdiği mesajları anlamaya çalışacağız.Yunus Emre’yi anlamak zordur? Çünkü o, tarihin belli bir döneminde yaşamış, bir misyon icrâ etmiş ve her fânî gibi, o da mukadder vakit gelince,emânetiniHakka teslim ederek ebediyete intikal etmiş bir şahsiyetten bahsetmiyoruz; bahsimize konu olan, asıl anlaşılması gereken, Yunus’un şahsında sembolize edilen bir Medeniyet’tir. Şüphesiz bu medeniyet İslâm Medeniyetidir. Yunus Emre bu medeniyetin temel dinamiklerini inancıyla ibâdetiyle, ahlakıyle şiire dökmüş, asırlar boyu nakış nakış zihinlere ve gönüllere işlemiştir. Onun şiirleri ülkemiz insanını doğumundan ölümüne hayatının her safhasında ilmik ilmikâdetâdokumuştur. Yunus’un sözleri halkın dilinde bazen ninni, bazen ağıt, bazen ilâhi, bazen gurbet türküsü, bazen öğüt veren bir atasözü olmuş; evde, sokakta, camide, okulda her yerde, her konuda başvurulan bir hikmet hazinesidir. Bir gizli hazine, bir başucu kitabıdır sanki. Medeniyetimizin bütün kültür kodlarını orada bulabiliriz. Bunun içindir ki, “Yunus Emre’yi anlamak” demek, bir medeniyeti ve onun temel dinamiklerini anlamak demektir. Müslüman Türk milletinin İslâmMedeniyeti’ni nasıl okuduğu, onun ilke ve esaslarını, inanç olarak, ahlâk olarak, kültür ve medeniyet unsuru olarak kendisine nasıl mal ettiğini, Yunus Emre’nin diliyle ifâdeedilişini anlamak demektir. Bunun içindir ki, artık “Yunus Emre” ismi, beraberinde İslâm’ın insanlığa armağan ettiği Medeniyeti çağrıştırmaktadır.Akılla gönül yolunu birleştiren Yunus Emre’ninmânâ yüklü şiirleri, çağın getirdiği stressortmındaokurlarına hep bir çıkış yolu sunacaktır. Böylece insanlık, kendini tekrar tanımanın, benlik davasından geçmenin, hoş hulk ile amel etmenin, sözü has söylemenin bilincine ulaşacak, dost evleri kurmanın gönüller yapmaktan gectiğinin şuuruyla hayatını yeniden dizayn edecektir."

 

Modern Felsefede Ahlak Kavramları

Fas Tatvan Usulu'd-dîn Fakültesinin düzenlediği "Modern Felsefede Ahlak Kavramları -Taha Abdurrahman'ın eserleri özelinde-" isimli uluslararası sempozyuma katıldı. Bu sempozyumda Fakültemiz akademisyenlerinden Arş. Gör. Muhammet Ateş "Dini Hususiyetin İnsanlığın Müşterek Felsefî Müktesebatına Katkısı" isimli bir tebliğ sundu. Tebliğde modernitenin gün geçtikçe sebebiyet verdiği ahlaki krizlerin ancak özgün bir İslam ahlak felsefesi kurularak çözülebileceği savunuldu. Son vahye inanmaları hasebiyle ahlaki zamanın sahibinin Müslümanlar olduğu, bu nedenle modernizmin tüm dünyada açtığı yaraların ahlaki tedavisini yapmanın bir düşünce konforu değil, Müslümanların mesul oldukları bir vecibe olduğu belirtildi.

 

DKAB Öğretmen Gelişim Programı

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP)  kapsamında; Müdürlüğümüz Din Öğretimi,  Temel Eğitim ve Ortaöğretim kurumlarında  görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimize Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, İslami İlimler Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri, Din Felsefesi  Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ergin ÖGCEM  tarafından 23.03.2021 Salı günü saat 19.00'da  Uzaktan Online Eğitim verildi. Bu eğitim çerçevesinde ülkemizin ilim ve kültürüne çok önemli katkılar sunmuş olan İrfan Fethi GEMUHLUOĞLU (1923-1977)’nun hayatı ve felsefesi üzerinde durulmuş; yaptığı hizmetler ve bu hizmetlerden istifade eden şahsiyetlerden söz edildi. GEMUHLUOĞLU’nun, ülkenin geleceğine dair tutmuş olduğu perspektif özelinde bugünün Türkiye’sinde neler yapılabileceği hususu gündeme getirilerek, muhtemel öneriler üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Çanakkale Zaferi ve Şehitlik Kavramı

Fakültemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin ÖGCEM, Kütahya Genç Kızılay’ın Çanakkale Şehitleri anısına düzenlediği “Çanakkale Zaferi ve Şehitlik Kavramı” başlıklı konferansa davetli konuşmacı olarak iştirak etti. Pandemi koşulları nedeniyle on-line olarak gerçekleştirilen ve özellikle gençlerin ilgi gösterdiği konferansta Ergin ÖGCEM vatan, mukaddesat ve şehitlik kavramları üzerinde durarak; bu topraklar üzerinde yaşayabilmenin, İslam ümmetine umut olabilmenin ancak güçlü bir iman, sağlam bir tarih şuuru ve yüksek bir ahlak ile mümkün olabileceğine vurgu yaptı. Konferans, başta Çanakkale Şehitleri olmak üzere, geçmişten günümüze din-i mübin uğruna canlarını feda etmiş olan tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularının dile getirilmesiyle sona erdi.

 

Ergin Ögcem Hocamızla Din Hizmetlerine Dair Tavsiyeler

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı öğrenci topluluklarından Lisân-ı Hal’in organize ettiği “Ergin Ögcem Hocamızla Din Hizmetlerine Dair Tavsiyeler” başlıklı panelde, Fakültemiz Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Din Felsefesi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergin ÖGCEM ile öğrenciler bir araya geldi. Pandemi kuralları çerçevesinde Google Meet üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilen söyleşide Doç. Dr. Ergin ÖGCEM, Din Hizmetleri kadrolarına yönelik nasıl bir hazırlık yapılması gerektiği, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda istihdam edilme süreci, Yurtdışı görevlerinin mahiyeti ve bu görevlere nasıl seçim yapıldığı gibi konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öğrencilerin dile getirilen konularla ilgili sordukları soruların yanıtlanmasıyla panel sona erdi.

 

O‘nun (S.a.v.) Niyazı Konulu Hat Sergisi Açıldı

Dumlıpınar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Bursa Bab-ı Nun Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği işbirliği ile Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde planlanan "O'nun (s.a.v.) Niyazı" konulu hat sergisi 28 Nisan 2014 Pazartesi günü  Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Bab-ı Nun Geleneksel Sanatlar ve Kültür Derneği Başkanı Hattat Mahmut Şahin, Dekanımız Sayın Prof. Dr. Bilal Kemikli, Müdendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Osman Şan, fakültemiz-üniversitemiz öğretim elemanları ve öğrencilerin katılımları ile açıldı.

 

 

Dekanımız Prof. Dr. Halis Aydemir, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk‘u Ziyaret Etti

DPÜ Rektör Yardımcısı ve Dekanımız Prof. Dr. Halis Aydemir, Kütahya Valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Milletvekili Sayın Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ile birlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk‘u ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

 

 

Dekanımız Prof. Dr. Halis Aydemir Diyanet İşleri Başkanlığı Evliya Çelebi Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Konferans Verdi

Dekanımız Prof. Dr. Halis Aydemir  Diyanet İşleri Başkanlığı Kütahya Evliya Çelebi Eğitim Merkezi kursiyerlerine konferans verdi. 

 
Son Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2023, Çarşamba