Dekan Yardımcıları

Doç. Dr. Ömer Faruk SÖYLEV

1973 Yılında Bursa’da doğdu. 1991 yılında Bursa İmam-Hatip Lisesinden 1997 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyoloji ve Antropoloji alanında Yüksek Lisans eğitimi aldıktan sonra Din Psikolojisi Ana Bilim Dalında Bursa Uludağ Üniversitesinde hazırladığı “Türkiye’de Dini Danışma ve Rehberlik: Alanları, İmkânları ve Yöntemleri” isimli tezi ile doktora çalışmasını tamamladı.

İlk göreve 1996 yılında Bursa’da İmam- Hatip olarak başlayan Söylev, 5 yıl sürdürdüğü bu görevin ardından Bursa’ya vaiz olarak atandı. 14 yıl süren vaizlik görevinin ardından 2014 Yılında halen görev yaptığı fakülteye Yardımcı Doçent olarak atandı. 2020 yılından beri dekan yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Fakültede, din psikolojisi, eğitim psikolojisi, rehberlik, eğitim bilimlerine giriş, yaşam boyu eğitim, yurtdışı din hizmetleri, kurumlarda din hizmetleri gibi dersler yanında alanıyla ilgili lisansüstü düzeyde dersler vermektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Son Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024, Çarşamba