Ahteri ve Dönemi Sempozyumu

Fakültemizin düzenlediği işlk sempozyum olan "Ahteri ve Dönemi Sempozyumu" 07-09 Kasım 2013 tarihleri arasında yapıldı.

Birinci Gün,

Misafirlerimizle birlikte yediğimiz öğle yemeğinden sonra sempozyumumuz başladı. Protokol konuşmalarından sonra açılış paneli, panel sonunda katılımcılara plaket verilmesi ardından TDK'nın Çınar Otel'de verdiği akşam yemeği ve Kütahya Mevlânâ Araştırma Kültür Sanat Derneği Tasavvuf Musikisi Topluluğu'nun şef Rıza Tekin Uğurel yönetiminde verdiği konserle nihayet buldu.

İkinci Gün, 

Sempozyumumuzun ikinci günü ilk oturumla başladı ve sırasıyla ikinci ve üçüncü oturumlarla devam etti. Her oturum sonunda plaket törenleri düzenlendi. Son olarak değerlendirme oturumu yapıldıktan ve sempozyum toplu fotoğrafı çekildikten sonra Vali Bey'in verdiği akşam yemeği ile ikinci gün tamamlandı.

Üçüncü Gün,

Sempozyumun üçüncü ve son günü düzenlediğimiz gezi programı Ahteri'nin kabrini ziyaret ile başladı akabinde Alo Paşalı Konağı, Germiyan Sokağı, Kent Müzesi, UNESCO tarafından "Yaşayan İnsan Hazinesi seçilen Mehmet GÜRSOY Konağı, Kütahya Akeoloji Müzesi, Ulu Camii, Dönenler Camii'inden sonra Hisar ve Döner Gazino'da çay sohbeti ile son buldu. Ardından Kütahya Müftülüğü'nün misafirlerimiz için Polis Evii'nde verdiği yemekten sonra kendilerini uğurlayarak sempozyumumuzu tamamladık. 

   

 

Son Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2023, Salı